راهیان نور
شهادت هنر مردان خداست
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بارزان جماران

61/11/5 بود که به ما تلفن زدن و گفتن آماده باشین برای گشت و تقریبا ساعت 5 بعدازظهر بود که ماشین اومد دنبالمون و من 2 نفر از همسنگرام و 9 نفر از گردان 265 حرکت کردیم به سوی عراق.

3 ساعت بعد رسیدیم به میدان مین عراق و شروع کردیم به خنثی کردن مین ها و جمع آوری اونها.

ساعت 11 شب بود که متوجه صدایی از دور شدیم...خوب که گوش کردیم فهمیدیم صدای نیروهای عراقیه و ما اونجا موندیم تا روز بعد...روز بعد هم که خواستیم حرکت کنیم درگیری شروع شد و ما مجبور شدیم یه روز دیگه هم اونجا بمونیم. جیره جنگی ما هم تمام شده بود و داشتیم از گرسنگی و تشنگی میمردیم.

غذای ما شده بود علف های منطقه...اونم چه علف های بدمزه ای

این برنامه ما بود تا 3 روز و بعد حرکت کردیم به سمت ایران ولی از شانس بد ما راه رو گم کردیم و اینقدر رفتیم تا برخوردیم به یک شیار که پر بود از مین های 1621...تقریبا 30 تا مین رو خنثی کردیم و با بیسیم یک تماس گرفتیم شاید کسی جواب بده اما فایده ای نداشت.

دوباره حرکت کردیم تا رسیدیم به جایی که نمیدونستیم کجاست و ناشناخته بود. فقط مشخص بود یک گروهان اونجا هست اما ایرانی یا عراقی؟ نمیدونستیم.

به بچه ها گفتم فکر کنم اسیر شدیم چون منطقه اصلا برامون اشنا نبود... یکی از بچه ها گفت طلوع امشب رو همین جا یه گوشه ای بخوابیم تا ببینیم صبح چی میشه .

صبح که بیدار شدیم یک دفعه صدای ایرانی ها رو شنیدیم و کلی خوشحال شدیم... بعد ازینکه مطمئن شدیم منطقه ایرانی هاست همونجا دو رکعت نماز شکر خوندیم.

فرمانده اون گروهان که اومد تا ما رو دید با آمبولانس فرستاد بیمارستان و یکی دو روز هم بیمارستان خوابیدیم.

این هم یکی دیگه از خاطرات من بود که مثل خاطرات دیگه هیچوقت فراموشم نمیکنم.

 قسمتی از خاطرات جانباز امیر طلوعنوع مطلب : خاطرات، 
برچسب ها : جنگ.شهید.راهیان نور.کربلا، امیرطلوع، جانباز، ایران، عراق،
به عادت همیشگی قرار بود پنج شنبه بریم دیدار مزار شهدای بهشت رضا ولی جوری شد در عرض چهار روز پنج بار قسمت شد بریم دیدار شهدا دوشنبه گذشته هم یه روزی بود که شهدا ما رو طلبیدن و اینو بارها خودم حس کردم
نوع مطلب : مقالات، 
برچسب ها : محمد رضا قمریان، شهید برونسی، شهید کاوه، عباس سواد کوهی، بهشت رضا،

دبیرکل کانون هابیلیان با اعلام این خبر که لیست شهدای ترور کشور از مرز ۱۷ هزار نفر گذشته، ابراز داشت: با حضور نمایندگان خانواده‌های شهدای ترور کشور در کنفرانس بین‌المللی «ائتلاف جهانی علیه تروریسم برای صلح عادلانه» کتاب جامع ۱۷ هزار شهید ترور کشور با حضور مسئولان کشوری و لشکری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از اعضای خانواده شهدای ترور کشور رونمایی می‌شود.

http://www.habilian.ir/fa/images/stories/habilian/hasheminejad2.jpg

سیدمحمد جواد هاشمی‌نژاد در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) با بیان اینکه کتاب مذکور مشتمل بر لیست تمامی شهدای تروری است که از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون، توسط گروه‌های تروریستی ترور شده‌اند ابراز داشت: این لیست حاصل تلاشی ۵ ساله‌ است و تا زمان حاضر ۱۷ هزار و ۱۵۹ شهید ترور کشور را در بر می‌گیرد.

وی افزود: از آنجایی که از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران تا زمان حاضر،‌ کشور عزیزمان همواره یکی از قربانیان ترورهای ناجوانمردانه تروریستی بوده است، بنابراین دور از واقعیت نیست که آمار شهدای مظلوم ترور در کشورمان همچنان رو به فزونی باشد،‌ اما ویژگی این کتاب این است که در چاپ‌‌های بعدی خود به روز آوری خواهد شد.

وی در بیان انگیزه جمع آوری لیست شهدای ترور کشور و چاپ آن به صورت کتاب جامع شهدای ترور ابراز داشت: اگر چه شهدای این آب و خاک همه مظلوم هستند اما مظلومیت شهدای ترور بیش از هر گروه دیگری از شهدا به چشم می‌آید،‌ بنابراین ضروری بود فعالیتی ویژه برای شناسایی هر چه بیشتر این شهیدان صورت گیرد.

هاشمی‌نژاد ابراز داشت: نماد واقعی تروریسم در ایران منافقین هستند که بیش از ۱۲ هزار نفر از شهدای ترور کشور توسط همین فرقه تروریستی به شهادت رسیده‌‌اند

فرزند شهید هاشمی‌نژاد ادامه داد: برای تدوین این کتاب تیم‌های کارشناسی ویژه ای در تمام استان‌های کشور تشکیل شد تا با شناسایی و تحقیقات گسترده در مورد شهدای ترور کشور، تنها نام شهدایی در این کتاب درج شود که توسط گروه‌های تروریستی در داخل کشور یا در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده‌اند.

وی گفت: کانون هابیلیان تاکنون با هدف افشاگری گسترده در مورد منافقین و سایر گروه‌های تروریستی در کشور، بیش از ۸۰ نمایشگاه در مراکز علمی – دانشگاهی و مراکز دینی و حوزه‌‌های علمیه کشور برگزار نموده که با استقبال بسیار گسترده‌ای مواجه شده و روند برگزاری این نمایشگاه‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

دبیرکل کانون هابیلیان در خصوص عملکرد رسانه‌ای این تشکل مردم نهاد نیز ابراز داشت: تیم رسانه‌ای هابیلیان در طول سال‌های اخیر نزدیک به ۲۵۰ خبر تخصصی در مورد منافقین و سایر گروه‌های تروریستی تولید و منتشر کرده و پایگاه اطلاع رسانی این نهاد نیز تاکنون ۳ بار توسط منافقین مورد حمله قرار گرفته است.نوع مطلب : خبر نامه، 
برچسب ها : کانون هابیلیان، شهدای ترور،

گفتم:خدای من، دقایقی بود در زندگانیم که هوس می کردم سر سنگینم را که پر از دغدغه‌ی دیروز بود و هراس فردا، بر شانه های صبورت بگذارم، آرام برایت بگویم و بگریم، در آن لحظات شانه های تو کجا بود؟

گفت: عزیز تر از هر چه هست، تو نه تنها در آن لحظات دلتنگی که در تمام لحظات بودنت برمن تکیه کرده بودی، من آنی خود را از تو دریغ نکرده ام که. من همچون عاشقی که به معشوق خویش می نگرد، با شوق تمام لحظات بودنت را به نظاره نشسته بودم.

گفتم : پس چرا راضی شدی من برای آن همه دلتنگی، اینگونه زار بگریم؟

گفت : عزیزتر از هر چه هست، اشک تنها قطره ای است که قبل از آنکه فرود آید عروج می کند، اشکهایت به من رسید و من یکی یکی بر زنگارهای روحت ریختم تا باز هم از جنس نور باشی و از حوالی آسمان، چرا که تنها اینگونه می شود تا همیشه شاد بود.

گفتم : آخر آن چه سنگ بزرگی بود که بر سر راهم گذاشته بودی؟

گفت : بارها صدایت کردم، آرام گفتم از این راه نرو که به جایی نمی رسی، تو هرگز گوش نکردی و آن سنگ بزرگ فریاد بلند من بود که عزیزتر از هر چه هست از این راه نرو که به ناکجا آباد هم نخواهی رسید.

گفتم : پس چرا آن همه درد در دلم انباشتی؟

گفت : روزیت دادم تا صدایم کنی، چیزی نگفتی، پناهت دادم تا صدایم کنی، چیزی نگفتی، بارها گل برایت فرستادم، کلامی نگفتی، می خواستم برایم بگویی آخر تو بنده ی من بودی چاره ای نبود جز نزول درد که تو تنها اینگونه شد که صدایم کردی.

گفتم : پس چرا همان بار اول که صدایت کردم درد را از دلم نراندی؟

گفت : اول بار که گفتی خدا آنچنان به شوق آمدم که حیفم آمد بار دگر خدای تو را نشنوم، تو باز گفتی خدا و من مشتاق تر برای شنیدن خدایی دیگر، من می دانستم تو بعد از علاج درد بر خدا گفتن اصرار  نمی کنی  وگرنه همان بار اول شفایت می دادم.

گفتم : مهربانترین خدا،  دوست دارمت...

گفت : عزیز تر از هر چه هست،  من دوست تر دارمت...نوع مطلب : دل نوشته ها، 
برچسب ها : خدا.دلتنگی.بنده.نزول.عروج.راهیان نور، دل نوشته،


مراسم تشییع پیکر مطهر سردار شهید عبدالحسین برونسی

شنبه 1390/2/17 بهشت رضا مشهد مقدسنوع مطلب : تصاویر، 
برچسب ها : شهید برونسی، شهدای گمنام، مشهد،

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور گفت: نماینده تام الاختیار رئیس جمهور در راهیان نور بیش از اینکه به مقوله راهیان نور و خانواده معظم شهدا اهمیت دهد، به منشور کوروش علاقه دارد و علاقه به منشور کوروش نماینده تام الاختیار رئیس جمهور را از راهیان نور غافل کرد.

جواد تاجیک در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا» با ارزیابی کلی از اعزام کاروان‌های راهیان نور، اظهارداشت: ستاد مرکزی راهیان نور به عنوان دستگاه هماهنگ کننده توانست کلیاتی را با مجموعه‌های دولتی و نیروهای مسلح و مردمی هماهنگ کند و پایه‌ریزی‌ یک سری کارهای اثرگذار را انجام دهد.

http://media.farsnews.com/Media/9001/Images/jpg/A0104/A1045871.jpg


نوع مطلب :
برچسب ها : منشور کوروش، راهیان نور، مشایی،


( کل صفحات : 5 )    1   2   3   4   5   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic