راهیان نور
شهادت هنر مردان خداست
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : بارزان جماران

21 الی 23 آذر سال 61 بود که از منطقه حرکت کردم بسوی گروهان برای گرفتن مرخصی. وقتی وارد دفتر شدم تا گفتم اومدم مرخصی بگیرم فرمانده گفت تا اطلاع ثانوی مرخصی  ها لغو شده چون ممکنه برنامه ای داشته باشیم. وقتی دیدم فایده نداره از همون راهی که اومده بودم برگشتم اما چه برگشتنی. لحظه ای که رسیدم سرپل ذهاب که برم طرف سید عیاز دیدم جاده رو عراق بسته زیر گلوله و 2تا ماشین آتیش گرفته که یکی ماشین غذا بود و اون یکی هم  ماشین سربازهای تازه وارد که البته همشون شهید شدن. ساعت 6عصر بود که فرمانده زنگ زد و آماده باش داد . یکی از بچه ها همه رو دور هم جمع کرد تا دعا بخونیم آخه هرموقع حمله ای پیش میومد امکان داشت  بعدش همدیگرو نبینیم و این برنامه برای همه به یادگار میموند. خلاصه تمام دوستان در کنار هم و دست به دست هم مشغول دعا خوندن شدیم و بعد به سمت قصر شیرین حرکت کردیم. وقتی رسیدیم اونجا ، فرمانده گفت خودتون رو واسه درگیری آماده کنید در همون حال راز و نیاز میکردیم و خداحافظی از همسنگرامون تا اینکه دستور حمله دادن.

همینطور که به دشمن نزدیک میشدیم  خمپاره هاشون از بالای سرمون رد میشد و به اطرافمون اصابت میکرد و در همین حین یه خمپاره 60 بالای سر دوستانم افتاد و 4نفر از همسنگرای خودم شهید شدن.

با خون همین عزیزان بود که ما هم در این نبرد پیروز شدیم و دشمن رو شکست دادیم.

شاید این خاطره ای باشه شیرین از اون روزها اما به خاطر از دست دادن چند نفر از دوستانم برام خاطره ای شد تلخ.

چه میشود کرد...جنگ است....باید شهید و زخمی بدهیم تا راه کربلا باز شود.

قسمتی از خاطرات جانباز امیر طلوعنوع مطلب : خاطرات، 
برچسب ها : جنگ.شهید.راهیان نور.کربلا، امیرطلوع، جانباز، سرپل ذهاب،


گاوبازی آمریکا در میدان بحرین!!!


محکوم شدن ایران توسط شورای همکاری خلیج فارس

به دلیل حمایت از بحرین ...!بدون شرح...!
نوع مطلب : تصاویر، طنز، 
برچسب ها : بحرین، بحرالدم، وهابیت،
 

حضـرت زهـرا(س) در آن سخنزانـى معروفـش در مسجـد فـرمـود:

خـداونـد ایمـان را بـراى تطهیـر شمـا از شـرك قـرار داد،

و نماز را براى پاك شدن شما از تكبر،

و زكـات را بـراى پـاك كـردن جـان و افزونـى رزقتان،

و روزه را براى تثبیت اخلاص،

و حج را براى قوت بخشیدن دین ،

و عدل را براى پیراستن دلها،

و اطاعت ما را براى نظم یافتن ملت،

و امـامت مـا را بـراى در امـان مـانـدن از تفرقه،

و جهاد را براى عزت اسلام،

و صبر را براى كمك در استحقاق مزد،

و امـر به معروف را بـراى مصلحت و منـافع همگـانـى ،

و نیكـى كـردن به پـدر و مـادر را سپـر نگهدارى از خشـم ،

و صله ارحام را وسیله ازدیاد نفرات،

و قصاص را وسیله حفظ خون ها،

و وفـاى به نذر را بـراى در معرض مغفـرت قـرار گـرفتـن ،

و به انـدازه دادن تـرازو و پیمـانه را بـراى تغییـر خـوى كـم فـروشـى،

و نهى از شـرابخـوارى را بـراى پـاكیزگـى از پلیـدى ،

و دورى از تهمت را بـراى محفـوظ مـاندن از لعنت،

و تـرك سـرقت را بـراى الزام به پـاكـدامنى ،

و شـرك را حـرام كـرد بـراى اخلاص به پـروردگـارى او ،

بنابـرایـن ، از خـدا آن گـونه كه شایسته است بتـرسید و نمیرید، مگر آن كه مسلمان باشید،

و خـدارا در آنچه به آن امر كرده و آنچه از آن بازتان داشته است اطاعت كنید،

زیرا كه "از بندگانـش ، فقط آگاهان، از خـدا مـى ترسندنوع مطلب : دل نوشته ها، 
برچسب ها : خدا.فاطمه.حج.امام.اسلام.وفا،
پدافند غیرعامل(Passive Defense) مجموعه اقداماتی است که انجام می‌شود تا در صورت بروز جنگ، خسارات احتمالی به حداقل میزان خود برسد

به بیان دیگر هر اقدام غیر مسلحانه‌ای که موجب کاهش آسیب‌پذیری نیروی‌انسانی، ساختمان‌‌ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان‌های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن گردد، پدافند غیرعامل گفته می‌شود.

هدف از اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل کاستن از آسیب‌پذیری نیروی انسانی و تاسیسات و تجهیزات حیاتی و حساس و مهم کشور علیرغم حملات خصمانه و مخرب دشمن و استمرار فعالیت‌ها و خدمات زیربنایی و تامین نیازهای حیاتی و تداوم اداره کشور در شرایط بحرانی ناشی از جنگ است.

به عنوان مثال، از پدافند غیرعامل می‌توان به استتار، اختفا و ایجاد سرپناه برای تاسیسات مهم و استراتژیک اشاره کرد.

در پدافند عامل مثل سیستم‌های ضدهوایی و هواپیماهای رهگیر، فقط نیروهای مسلح مسئولیت دارند. در حالی که در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش مؤثری بر عهده گیرند.


 اصول پدافند غیرعامل

در اکثر منابع علمی و نظامی دنیا اصول و یا موضوعات پدافند غیرعامل شامل 6 الی 7 اقدام می‌باشد، که در طراحی و برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات اجرایی دقیقاً می‌بایست مورد توجه قرار گیرد.

1. استتار Camouflage
2. اختفاء Concealment
3. پوشش Cover
4. فریب Deception
5. تفرقه و پراکندگی Separation & Dispersion
6. مقاوم‌سازی و استحکامات Hardening
7. اعلام خبر Early Warning

انجام اقدامات دفاع غیرعامل، در جنگ‌های نامتقارن امروزی در جهت مقابله با تهاجمات خصمانه و تقلیل خسارت ناشی از حملات‌هوایی، زمینی و دریایی کشور مهاجم، موضوعی بنیادی است که وسعت و گستره آن تمامی زیرساخت‌ها و مراکز حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی، سیاسی، ارتباطی، مواصلاتی نظیر بنادر، فرودگاه‌ها، و پل‌ها، زیر ساخت‌های محصولات کلیدی نظیر پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، مجتمع‌های بزرگ صنعتی، مراکز هدایت و فرماندهی و جمعیت مردمی کشور را در برمی‌گیرد تا حدی که حفظ امنیت ملی و اقتصادی، شکست‌ناپذیری در جنگ، به نحو چشمگیری وابسته به برنامه‌ریزی و ساماندهی همه جانبه در موضوع حیاتی دفاع غیرعامل می‌باشد.نوع مطلب : خبر نامه، مقالات، 
برچسب ها : Passive Defense، پدافند غیر عامل، دشمن، جنگ،
در 26 فروردین ماه سال 1358 حضرت امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در پیامی خطاب به ملت شریف و مبارز ایران روز چهارشنبه 29 فروردین را « روز ارتش » اعلام كردند تا ارتش محترم در این روز در شهرستان های بزرگ با ساز و برگ به رژه بپردازند و پشتیبانی خود را از جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران و حضور خود را برای فداكاری در راه استقلال و مرزهای كشور اعلام نمایند.
این اقدام به فاصله حدود دو ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و درست دو هفته پس از برگزاری همه پرسی در مورد نظام سیاسی آینده كشور و رای مردم به تغییر رژیم شاهنشاهی و برپایی حكومت جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت .

نوع مطلب : مقالات، خبر نامه، روز شمار وقایع، 
برچسب ها : روز ارتش، 29 فروردین، انقلاب، امام خمینی،

بالاترین مرتبه کمال انسانیت ، مقام عصمت است که رضا و غضب انسان در همه امور، بر مدار رضا و غضب خدا باشد . اگر عصمت کبری به آن است که انسان کامل به جائی برسد که در همه امور ، به رضای خدا راضی شود و به غضب خدا ، غضب کند ؛ فاطمه زهرا کسی است که خداوند متعال به رضای او راضی می شود و به غضب او ، غضب می کند و این مقامی است که منشأ حیرت انسانهای کامل است . . .

اوست که در مکاشفات یوحنا ، علامتی است عظیم که در آسمان ظاهر شده ؛ زنی که آفتاب را در بر دارد و ماه  زیر پایش ، و بر سر تاجی از 12 ستاره دارد .

اوست که همسر و مادر دوازده رئیس از اولاد اسماعیل است که خداوند در سِفر تکوین تورات ، به حضرت ابراهیم خبر داد .

او در سوره " دخان " ، تـأویـل " شب مبارکه " ای اسـت که در آن " هر امر استواری فیصله می یابد ".

او در زمانه ، یگانه زنی است که خداوند متعال ، دعای او را در روز مباهله ، هم طراز دعای پیامبر اکرم و امیرالمؤمنین قرار داده است .

اوست که در شب معراج رسول خدا دید که بر در بهشت نوشته شده است : " فاطمة خیرة الله "

در شخصیت او همین بس که اول شخص وارد شونده بر بساط قرب الهی ، اوست ؛ چرا که رسول خدا فرمود : " فاطمه نخستین کسی است که به بهشت وارد میشود . "

او یگانه گوهری است که خداوند به بعثت پیغمبر خاتم بر مؤمنین منت نهاد ( سوره آل عمران آیه 64 ) و به وجود آن گوهر ، بر آن سرور منت نهاد و فرمود : " ما به تو کوثر دادیم ، پس بر پروردگارت درود فرست و قربانی کن ، "

آیا پس از رحلت رسول خدا ، چه شد که چنین کسی با دلی پر درد ، گفت : " بر من مصیبت هایی فرود آمد که هرگاه بر روزهای روشن فرود می آمد ، چونان شب ، تیره و تار می شدند " ، و هنگامی که به خاک سپرده شد ، از بدن رنجور او ، شبحی باقی مانده بود . " مانند شبحی گشته بود "  و امیرالمؤمنین در این مصیبت ، آنچنان از پای درآمد که به رسول خدا گفت : "اما اندوه من    (    در فقدان فاطمه ) همیشگی است و از این پس هر شب من ، تا به سحر به بیداری خواهد گذشت.نوع مطلب : دل نوشته ها، 
برچسب ها : خدا.فاطمه.عشق.همسر.علی.،

حضور نیروهای عربستان در بحرین

رئیس مرکز حقوق بشر بحرین می‌گوید، رسانه‌های غرب در پوشش سرکوب وحشیانه اعتراض‌های ضد دولتی از سوی رژیم این کشور، کوتاهی می‌کنند.


نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین در مصاحبه با شبکه پرس تی‌وی به بررسی جنایت‌های رژیم حاکم علیه مردم غیرنظامی این کشور پرداخت که جزئیات آن به شرح زیر است:

پرس تی‌وی: می‌دانیم که رژیم سلطنتی حاکم در بحرین جنایت‌هایی را علیه مردم خود مرتکب شده است. این، نوعی جنگ علیه جمعیت شیعه بحرین است که دو سوم از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهد.

نبیل رجب: رژیم حاکم تاکنون صدها نفر را از کار بی‌کار کرده و حقوق کارمندان را پرداخت نکرده است. برآورد می‌شود که تاکنون 400 نفر بازداشت شده‌اند. همچنین انتظار می‌رود که شمار بازداشت شدگان در روزهای آینده افزایش یابد. در میان بازداشت شدگان زنان و پزشکان نیز دیده می‌شوند. در ایست‌های بازرسی از نام و روستای محل سکونت افراد سؤال می‌شود و سپس آن‌ها را مورد ضرب و جرح قرار می‌دهند.

شرایط کنونی بحرین هم اکنون بسیار وخیم است، مردم نمی‌توانند به بیمارستان مراجعه کنند، به ویژه زمانی که در حملات نیروهای ارتش، زخمی شده باشند.

سنی‌ها و شیعیان بحرین آگاه هستند که رژیم سلطنتی این کشور در تلاش برای ایجاد مناقشه مذهبی هستند، اما واضح است که مردم بحرین به دولت اجازه نخواهند داد تا به این بازی ادامه دهد.

حملات علیه شیعیان از سوی سنی‌ها صورت نمی‌گیرد بلکه این حملات از سوی نیروهای عربستانی و اوباش اجیر شده از سوی رژیم بحرین که برخی از آن‌ها از خارج وارد بحرین شده‌اند، صورت می‌گیرد.

شکاف میان مردم و رژیم بحرین عمیق و عمیق‌تر می‌شود؛ نمی‌دانم مردم چگونه این حملات را که همه روزه اتفاق می‌افتد، تحمل می‌کنند. همه مردمی که در ابتدا با شعار اصلاحات تظاهرات ضد دولتی را آغاز کردند، اکنون خواستار تغییر رژیم در این کشور هستند.

پرس تی‌وی: تا چه اندازه نفوذ امریکا در میان اقدامات نیروهای عربستان سعودی در بحرین دیده می‌شود؟

نبیل رجب: مشخص است که پس از چراغ سبز امریکا برای سرکوب مردم بحرین، عربستانی‌ها به حمایت از دولت امریکا ادامه می‌دهند. در همین حال وزیر کشور انگلیس در بیانیه‌اخیر خود خواستار مذاکره در بحرین شده است. ما واکنش آن‌ها در قبال لیبی، سوریه و دیگر کشورها را دیده‌ایم اما در بحرین کاملا روشن است که کشورهای غربی خواستار برقراری دموکراسی نیستند، زیرا برقراری دموکراسی می‌تواند بر حضور آن‌ها در منطقه تاثیر منفی داشته باشد و به همین علت شاهد آن هستیم که دموکراسی به عنوان تهدیدی برای رژیم و امریکا به شمار می‌آید.

حتی در رسانه‌های تونس نیز اجازه انتشار اخبار نقض حقوق بشر در بحرین داده نمی‌شود. به همین علت است که می‌بینیم رسانه‌های امریکا در قبال تحولات بحرین بی‌اعتنا هستند. برخی از روزنامه‌های مستقل مطالبی درباره بحرین منتشر می‌کنند اما زمانی که نوبت پخش این اخبار در رادیو و تلویزیون می‌شود، به آن‌ها گفته می‌شود که دولت اوباما را شرمنده نکنند.

همه از دولت اوباما می‌پرسند که چرا امریکا سیاستی دو گانه در قبال خیزش‌های مردمی در لیبی و بحرین اتخاذ کرده است. بحرین نسبت به دیگر کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا خشونت بیشتری در قبال مردم خود در پیش گرفته است اما اوباما پاسخی برای آن ندارد.

با توجه به انقلاب‌های اخیر در منطقه، امریکایی‌ها دوستان خود را از دست داده‌اند؛ آن‌ها همچنین قلب‌ها و افکار مردم منطقه را از دست داده‌اند. کاملا روشن است که مردم بحرین نیز خواستار برقراری دموکراسی در کشورشان هستند.


نوع مطلب : خبر نامه، 
برچسب ها : عربستان، بحرین، جنایت، دموکراسی،


( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات